NB II-es női röplabda csapatunk megszerezte első győzelmét! Gratulálunk!

VIADUKT SE – T-K KKSE 3 : 1 (-23, 14, 8, 20)

VIADUKT SE: Lazányi Annamária (csk), Vincze Liza, Klement Gabriella, Benkőné Bíró Enikő, Bertalan Lúcia, Kollerné Hercegfalvi Edit Kitti, Bárd Boglárka, Balázs-Vas Alexandra.
Edzők: Kézér Dávid, Róka Péter.

A tapasztalat győzelme a fiatalság felett.

Ellenfelünk, a kunhegyesi csapat – amely 21 év alatti játékosokból állt – nagyon megnehezítette dolgunkat az első játszmában. Jól helyezett nyitásokkal szinte lehetetlenné tette a támadójátékunkat.
Sorozatban szerezték pontjaikat, csapatunkban zavar mutatkozott a játékosok felelősségi zónáival kapcsolatban.
Javítottunk a felálláson, szívósan küzdve 22:23-nál megközelítettük az ellenfelet, majd két könnyű labdát elhibáztunk, megint csak a védekezésben. Így az első játszmát elveszítettük 25:23-ra.

A második játszmától kezdve játszott igazán jól csapatunk. Erős nyitásainkat nehezen, vagy egyáltalán nem tudták fogadni az ellenfél játékosai. Ennélfogva komoly támadásokat nem is tudtak szervezni. Játékosaink megnyugodtak, átvették a játék irányítását, amit ki sem engedtek a kezükből. Ezt a játszmát 25:14-re nyertük.

A harmadik játszmában nagyon magabiztosan játszott a VIADUKT, mindenki élvezte a játékot. Ahogy az ilyenkor történni szokott, az ellenfél szétesett. Kapkodó, szervezetlen játékuk nem tudott eredményessé válni, a 25:14-es játszma eredménye is ezt igazolta.

A negyedik játszma kulcsfontosságú volt, mind az ellenfél, mind a mi számunkra.
Csapatunkban talán a fáradtság, talán az előny tudata egy kis leengedést okozott. Az ellenfél taktikát váltott, okosan helyezett labdákkal szerezte pontjait.
A csereként beállt játékosaink jó teljesítménye és az időkérések kimozdították a csapatot a holtpontról.
A 17:17-es egyenlő állás után újból nekilendült a csapat és a végjátékot biztosan nyertük, 25:20 lett a VIADUKT javára.

Megszerezte első győzelmét a VIADUKT a felnőtt női NB II-es bajnokságban.
Mindenki jó teljesítményt nyújtott, a tapasztaltabbak vezéregyéniségei voltak a csapatnak.
Gratulálok lányok, megérdemelt győzelem volt!