Bemutatjuk fiatal tehetségünket, Császár Zalánt

Bemutatjuk fiatal tehetségünket, Császár Zalánt, aki hétfőn épphogy betöltötte 16. életévet, szerdán már be is mutatkozhatott felnőtt csapatunkban a Pest Megyei I. osztályban.✅❗✅
Ritkaság számba megy, hogy valaki ilyen fiatalon már belekóstolhat a felnőtt futballba. Nézzük meg mi állt ennek a hátterében. A Zalánnal készült interjút alább olvashatjátok.😍💪
❓Először is gratulálok a felnőtt futballban való debütáláshoz Zalán! Egyesületünk nem titkolt törekvése, hogy az utánpótlás korosztályainkban pallérozódó legtehetségesebb, saját nevelésű játékosokat minél hamarabb beépítse a felnőtt csapatba, de akkor is ritkaság számba megy, hogy valaki U16-os korában már a „nagyok” között szerepelhet. Számítottál a lehetőségre?❓
✔Nagyon szépen köszönöm. Egy párszor edzettem a felnőtt csapattal és volt róla szó, hogy majd edzőmeccsre is fogok menni, arra azonban nem gondoltam, hogy egyből egy nagy iramú, nyertes rangadón mutatkozhatok be.
❓Mit gondolsz, jó lehetőség egy fiatal számára a megyei első osztályban való rendszeres játéklehetőség a kiugrásra egy magasabb osztályba?❓
✔Természetesen igen, szerintem óriási fejlődési lehetőség fiatalon a felnőtt csapatban játszani. Nagyon sok extra munkával jár, azonban számomra nagyon sokat fog jelenteni, ha ott helyt tudok állni. Ezenfelül, így még jelen van egy magasabb osztályú csapathoz igazolásának reménye is.
❓Mik a terveid a jövőre nézve, mit szeretnél elérni a sportágban?❓
✔Magamból a maximumot szeretném kihozni, eredményesen játszani, ami alatt elsősorban nem a gólok számát értem, hanem szeretnék még inkább a csapat hasznára válni. Persze azért is dolgozok, hogy ha még adódik lehetőség számomra, akkor egy magasabb osztályba eligazolhassak.
❓Milyen poszton játszol, hol tudsz a legjobban teljesíteni?❓
✔Mióta felkerültem nagy pályára mondhatni minden poszton játszottam, kivéve kapus poszton. Mostanra kezdtem elsajátítani a 6-os pozíciót, azaz a védekező középpályás posztot. Úgy gondolom, hogy támadó középpályán is ugyanolyan jól tudok teljesíteni, mint 6-os pozícióban, de nyilván az más feladatokkal jár.
❓Mit tartasz erősségednek és mi az, amiben még előre kell lépned?❓
✔Középpályán nagyon fontos tényező, hogy ki hogyan lát a pályán, ez nekem erősségem, sok mélységi labdával próbálom ellátni támadóinkat. Ezenfelül talán még a rúgótechnikámat emelném ki. Párharcokban egyértelműen, és cselezés terén is van még hová fejlődnöm, de próbálok ezeken javítani, dolgozni azért, hogy mindig jobb és jobb lehessek.
❓Mint biatorbágyi lakos kézenfekvő volt, hogy a Viadukt SE-ben kezdj el sportolni, de mégis mikor ismerkedtél meg a labdarúgással közelebbről?❓
✔Apukám és a nagypapám is focizott itt Biatorbágyon, nem erőltették, de szerették volna, ha focizok és szerencsére engem már kiskoromban érdekelt a labdarúgás, így hát bele is vágtam. 5 éves voltam, amikor az első Viaduktos edzésen részt vettem Abroncsos Gábor bácsinál.
❓Úgy tudom, voltak lehetőségeid más nagy múltú csapatokban is folytatni labdarúgó pályafutásod, de te mégis a Viadukt SE mellett tetted le a voksodat. Mit nyújtott számodra ez az egyesület?❓
✔Igen, szerencsére játékommal felkeltettem a nagyobb múltú csapatok érdeklődését. Az utolsó három évben minden nyáron megkerestek és elhívtak próbajátékra. Azon vagyok, hogy ez így folytatódjon, de már több sikerrel! Legutóbbi próbajátékomon összesen 3 napot kaptam a bizonyításra, amit kevésnek tartok, de nem adom fel! Így nagyon nehéz dolgom volt, pedig már a társak kezdtek befogadni és bízni bennem. Nem könnyű a felfelé vezető út, de nem szabad feladni sohasem! Miért a Viadukt SE? Nagyon sok mindent kaptam a klubtól, hiszen itt nevelkedtem, ez a nevelőegyesületem. Szívesen jártam mindig az edzésekre, nagyon jó kapcsolatot ápoltam edzőimmel, csapattársaimmal.
❓Az egyesületünkben focizó közel 250 fiatal számára követendő példa lehet a te utad idáig. Mit tanácsolnál nekik?❓
✔Sokat és szívesen dolgoztam ez alatt a 10, közel 11 év alatt és ezáltal, értem el ezeket az eredményeket. Az edzéseket csak akkor hagytam ki, ha beteg vagy sérült voltam. Edzések mellett, amikor csak tehettem, jártam egyéni képzésekre is, ami nagyon sokat tud nyújtani. Mindezek továbbra sem fognak változni, amikor csak lehet, ott leszek a pályán és dolgozom tovább. Az egyesületben focizó társaimnak azt tudom tanácsolni, hogy a kemény munkának mindig meglesz az eredménye, csak kitartónak kell lenni! Sosem szabad elkeseredni, ha valami nem sikerül, mindig menni kell tovább!
További szép sikereket kívánunk Zalán!!!🙂😍🥰💪✅❗

Megosztás:

Továbbiak

Készítette és karbantartja a weboldal.net