Focizni szeretnél? – A Viadukt SE a jó választás!

Egyesületünk a labdarúgás alapképzésén túl, fontos szerepet játszik a fiatal korosztályok tehetséggondozásában. Ezért is ad különösen nagy örömre okot az a hír, hogy a közelmúltban a Double Pass intézet – mely hazai és nemzetközi utánpótlás-nevelő műhelyek vizsgálatára szakosodott – auditálása során egyesületünk C-s minősítést szerzett, ami a térségben egyedülálló eredmény.

Ennek megfelelően a szakmai munkát és egyéb paramétereket figyelembe véve, számos területen is megújultunk, megújulunk:

• Egyéni képzések U6 – U13-ig.
• Poszt specifikus képzés U14 – U19 (a jövő évtől).
• Kapusképzés heti 2 alkalommal.
• Videó elemző rendszer (Veo) az edzéseken, mérkőzéseken.
• Koordinációs, erőnléti szakember (a jövő évtől) és rehabilitációs szakember.
• U12-től U19-ig kiemelt bajnokságokban szerepelnek csapataink – az U12 és U13 az országos I. osztályban.
• U8 – U11 korosztályokban is bajnokság keretein belül fogunk versenyezni, már a következő szezontól, mégpedig a kölyök ligában.
• Hamarosan 3 nagypályával is fogunk rendelkezni (ebből 2 műfüves és 1 füves), ezáltal bővítve korosztályaink edzéslehetőségeit, továbbá egy fedett sportcsarnok is épülőben van, ahol megoldottá válik a kiscsoportos edzések téli koordinálása.
• A gyerekekkel szakképzett, labdarúgói tapasztalatokkal bíró, többségében egyetemet végzett edzők foglalkoznak. Minden korosztálynál 2 edzőnk dolgozik.
• A folyamatos fejlődésnek köszönhetően az elmúlt évben egyesületünktől 3 gyermek is akadémián folytatta pályafutását.

Szeretnénk, ha a környékről minél több gyermek látogatná labdarúgó-szakosztályunk edzéseit. Mivel több fronton is helyt kell állnunk, ezáltal a megyei bajnoki rendszer és a kiemelt bajnokságok is valódi erőfelmérőt kínálnak csapataink számára. Kiemelten foglalkozunk labdarúgóink felfelé áramoltatásával, ezt az elmúlt évek tendenciái is igazolják. Fontos szempont továbbá, hogy elősegítsük növendékeink fokozatos beépítését a majdani felnőtt csapat keretébe, figyelembe véve annak a lehetőségét, hogy fiataljaink kipróbálhassák magukat magasabb szinteken, például akadémiákon, vagy később, már felnőttként a profi bajnokságok egyikében.


Megosztás:

Továbbiak

Készítette és karbantartja a weboldal.net